6 wskazówek, żeby pomóc Ci zakochać się w ćwiczeniach

Kobita cwiczy na schodach, 6 wskazówek, żeby pomóc ci zakochać się w ćwiczeniach.

Niektórzy kochają ćwiczenia, a niektórzy ich nienawidzą. Kiedyś ćwiczenia były udręka również dla mnie i zdecydowanie nie były codziennością! Teraz uwielbiam ćwiczyć i bez problemu udaje się na siłownię, nieważne jak bardzo jestem zajęta. Oto kilka sposobów, aby pomóc również Tobie zakochać się w ćwiczeniach:

1. Ćwicz mądrze

Mądre ćwiczenia to takie, po których czujesz się lepiej niż zanim zaczęłaś, nie gorzej! Początkujący powinni zacząć od 10 do 15 minut ćwiczeń co kilka dni, a nie tak jak jest to często widze na siłowni, gdzie wykonują 1-1.5 godziny ćwiczeń kardio w pierwszy dzień, po czym czują się wykończeni i nie przychodzą więcej ćwiczyć. Nadmierne ćwiczenia mogą mieć negatywny wpływ na uzyskiwanie pożądanych wyników i doprowadzić organizm do przechowywania tłuszczu. Dodatkowo możesz się czuć wykończona i nie mieć ochoty na nic innego. Wiem coś o tym, bo kiedyś tak robiłam. Zacznij powoli, najlepiej od ćwiczeń siłowych używając ciężaru ciała, i powoli przedłużaj trening.

2. Nie zwracaj uwagi na wagę

Jest duża szansa, że kiedy zaczniesz trening siłowy, Twoja waga wzrośnie, ale zaczniesz spalać tłuszcz. Nie zwracaj uwagi na to, ile ważysz, a na to, jak się czujesz i czy mieścisz się w troszkę ciemniejsze ubrania. Twoją motywacją powinno być samopoczucie i wzrost energii, lepszy sen, zwiększona odporność i ogólne poczucie poprawy zdrowia. Wtedy też zaczniesz zauważać różnice w tym, jak wyglądasz.

3. Rób wszystko krok po kroku

Jeżeli w ogóle nie ćwiczysz lub wracasz do ćwiczeń po dłuższej przerwie, nie rób wszystkiego na raz. Zacznij od małych kroków, takich jak trening raz, dwa razy w tygodniu i trochę zdrowsze jedzenie. Jeżeli zaczniesz zmieniać wszystko naraz, możesz poczuć się przytłoczona i nie mieć ochoty kontynuować. Zacznij od czegoś małego co możesz osiągnąć, dopóki nie poczujesz się komfortowo, i dopiero wtedy wprowadzać kolejne zmiany.

Woman exercising on the stairs, 6 tips to help you fall in love with exercise monikaannafit.com

4. Zmieniaj ćwiczenia

Dla niektórych wykonywanie tych samych ćwiczeń dzień w dzień może okazać się nudne. Zmieniaj ćwiczenia co kilka tygodni, aby zakochać się w ćwiczeniach, zanim się znudzisz i będziesz chciała całkowicie zrezygnować. Czasami wystarczy iść pobiegać na świeżym powietrzu zamiast na siłowni, a czasami możesz potrzebować większej zmiany, takiej jak na przykład zajęcia grupowe. Zadbaj o to, aby znaleźć nowe i ekscytujące ćwiczenia, które będą dopasowane do Twojego stylu życia.

5. Znajdź partnerkę do ćwiczeń

Ćwiczenia z przyjaciółką mogą być bardzo przyjemne. Przyjaciółka pomoże też w motywacji i (miejmy nadzieje) upewni się, że zawsze pojawisz się na czas i nie wybierzesz siedzenia na sofie i zajadania się ciasteczkami! Znajdź kogoś, kto ma podobne do ciebie cele. Razem zaplanujcie, kiedy i gdzie będziecie ćwiczyć i wzajemnie trzymajcie się planu. Upewnijcie się, żeby wasze treningi nie przekształciły się w serie plotek i brak ruchu.

6. Wynagradzaj się

Wynagrodzenie to świetny sposób na samo-motywacje. Na przykład, zaplanuj, że po czterech tygodniach regularnych ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu, pozwolisz sobie na manicure lub nową fryzurę, lub sukienkę, której inaczej byś nie kupiła. Nie nagradzaj się jedzeniem lub przerwami w ćwiczeniach, czyli nie myśl o jedzeniu „śmieci” jako nagroda za bycie aktywną. Zamiast tego idź na masaż, idź potańczyć z przyjaciółkami albo po prostu zaplanuj sobie gorąca, odprężającą kąpiel i wieczór z książką czy ulubionym filmem, tylko dla siebie. Zrób coś dla siebie od czasu do czasu, w końcu na to zasługujesz!

Ćwiczenia nie muszą być trudne i można się w nich zakochać. Znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność i wpływa pozytywnie na Twoje samopoczucie, a zobaczysz, że nie będziesz mogła żyć bez ruchu.

Zacznij od prostych ćwiczeń z gumami elastycznymi w domu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: