Jak pozbyć się cellulitu – 4 zdrowe metody

Kobieta w bikini - Jak pozbyć się cellulitu - monikaannafit.com

Te kroki jak pozbyć się cellulitu wymagają trochę więcej wysiłku. Osiągnięcie czegoś dobrego zazwyczaj wymaga trochę czasu, i nie da się pozbyć cellulitu w ciągu jednego dnia. Jeśli jednak dołożysz wysiłku, zobaczysz różnice w wyglądzie i cellulit także się zmniejszy. Te kroki pomogą Ci również czuć się znacznie lepiej we własnym ciele i pod względem poziomu energii i witalności.

Kobieta w bikini - Jak pozbyć się cellulitu - monikaannafit.com

1. Unikaj przetworzonej żywności

Fast foody są wypełnione tłuszczem i sztucznymi składnikami. Niestety to i połączenie z dodatkiem tłuszczów i węglowodanów w jednym produkcie (takim jak pączki, lody, chipsy, wypieki) są receptą na przyrost masy ciała. Przejadanie się przetworzona żywnością prowadzi do gromadzenia się nadmiaru tłuszczu i toksyn oraz powstawania cellulitu. Staraj się unikać nadmiaru przetworzonej żywności.

2. Odstaw nabiał

Nabiał jest pełen hormonów i powoduje wzrost estrogenu w organizmie. To może powodować wzrost cellulitu, szczególnie na nogach i pośladkach. Poprzez odstawienie nabiału na jakiś czas, możesz pomóc organizmowi zmniejszyć skutki nadmiernego estrogenu i dalszych zaburzeń hormonalnych. Możesz spróbować mleka migdałowego lub kokosowego zamiast zwykłego mleka, ale polecam zmniejszenie spożycia sera do minimum. Aby Ci pomóc, spróbuj tego 7-dniowego wyzwania bez nabiału (z planem posiłków i lista zakupów). Kliknij tutaj, aby otrzymać dostęp.

3. Opal się

Mimo że uzyskanie opalenizny nie zmniejszy cellulitu, to bardzo pomaga wizualnie. Jeśli szukasz szybkiego, tymczasowego rozwiązania, ponieważ na przykład będziesz chciała pokazać nogi, to odrobina opalenizny może bardzo pomóc. To tylko tymczasowy środek, który pomoże Ci się poczuć lepiej w swoim ciele. Opalenizna pomaga nam również wyglądać nieco szczuplej na zdjęciach! Jeśli nie masz dostępu do słonecznej plaży i masz zamiar aplikować sztuczną opaleniznę, szukaj opcji z naturalnymi składnikami, najlepiej ekologicznymi.

4. Zaakceptuj, że większość kobiet ma cellulit, nawet tych, które są bardzo szczupłe

Chociaż kobiece czasopisma często przedstawiają modelki o gładkich skórkach, edycja zdjęć jest obecnie bardzo zaawansowana. Wiele kobiet, które widzimy na okładkach czasopism, może mieć cellulit, ale są one pokryte opalenizną, a zdjęcia są retuszowane aby usunąć wszelkie niedoskonałości. Nie pozwól, aby to Cię zdołowało! Większość kobiet ma cellulit, ale jeśli chcesz go zmniejszyć, stres i porównywanie się do innych w tym nie pomoże! Spróbuj trochę samoopieki i nie pozwól, aby negatywne myśli Cię powstrzymały!

Jeśli chcesz szybkich metod, które pomogą wizualnie zmniejszyć cellulit to pobierz ten przewodnik z 12 krokami aby zmniejszyć cellulit. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: