Jak szybko pozbyć się cellulitu – 5 prostych metod

Jak szybko pozbyć się cellulitu – 5 prostych metod, które możesz zastosować już dziś.

Te proste kroki możesz zastosować od razu, aby poprawić wygląd skóry i przynajmniej zapobiec dalszemu wzrostowi cellulitu. Te kroki są bardzo szybkie do zastosowania i w większości przypadków nie trzeba niczego kupować, aby zacząć je stosować. Każdy z nich zapewnia pomoc, ale nie są to stałe metody dla zmniejszenia cellulitu. Gwarantują one jednak lepiej wyglądającą skórę i samopoczucie.  

1. Pij dużo wody.

Woda pomaga zmniejszyć ilość toksyn w organizmie, a jeśli chodzi o cellulit, detoksyfikacja to bardzo ważny krok. Picie wody pomoże w redukcji tłuszczu z komórek pod skórą, a także pomoże zapobiec tworzeniu się nowego cellulitu. Oczywiście picie dużej ilości wody pomoże również w inny sposób, na przykład w zmniejszeniu objawów starzenia się skóry, dzięki czemu oczy będą wyglądać bardziej lśniąco. Pomoże również w ogólnej redukcji masy ciała i tłuszczu. Oczywiście, zdrowa dieta jest w tym niezbędna. Pij co najmniej 8 szklanek czystej wody dziennie, więcej, jeśli się dużo ruszasz, mieszkasz w gorącym miejscu lub jeśli po prostu czujesz, że potrzebujesz więcej wody.

person holding drinking cup sitting

2. Użyj peelingów prysznicowych.

Bardzo popularne są obecnie peelingi z fusów kawy, które możesz zrobić sama w domu. Wymieszaj: fusy z kawy (1 szklanka), olej kokosowy (1/2 szklanki), cukier (2/3 szklanki) i olej cynamonowy (4-8 kropli). Nałóż na skórę, kiedy będziesz pod prysznicem i delikatnie masuj okolice, w której chcesz zmniejszyć cellulit. Ta metoda nie daje trwałej redukcji cellulitu, ale sprawi, że skóra będzie znacznie gładsza. Taki peeling działa poprzez złuszczanie skóry i rozszerzanie naczyń krwionośnych, nadając skórze gładszy efekt. Eksperymentuj z różnymi peelingami, aby znaleźć odpowiedni dla siebie, lub po prostu wymieniaj je dla odrobiny różnorodności.

3. Ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy zmieszany z wodą może pomóc organizmowi zwiększyć ilość kwasu solnego w żołądku, który pomaga w trawieniu i detoksykacji. Nasze ciała mają zdolność do usuwania toksyn, ale jeśli w organizmie jest zbyt wiele toksyn, zostają one przechowywane jako tłuszcz i z dala od głównych narządów. Dlatego tendencja do akumulacji cellulitu głównie na nogach, pośladkach lub rękach. Toksyny również rozkładają elastynę i kolagen, które są odpowiedzialne za utrzymanie gładkiej i jędrnej skóry. Wypijaj łyżeczkę lub łyżkę octu jabłkowego ze szklanką wody dziennie, aby poprawić trawienie i detoksykacje.

12 metod, aby pozbyć się cellulitu

4. Pójdź na masaż.

Masaż pomaga w dwóch ważnych rzeczach. Pomaga poprawić drenaż limfatyczny i rozciąga skórę, ale także pomaga nam się odstresować. Stres jest bardzo zły dla wyglądu ciała i przyrostu masy ciała, nie mówiąc już o zdrowiu. Więc masaż pomaga rozciągnąć dołki cellulitu i wspomaga lepsze krążenie krwi do konkretnej części ciała. I to wszystko jest zrobione wtedy, kiedy Ty się relaksujesz. Nie jest to metoda na pozbycie się cellulitu, ale regularne masaże, zwłaszcza w połączeniu ze zdrowszą dietą i stylem życia, mogą pomóc polepszyć wygląd części ciała z cellulitem i z pewnością sprawi, że poczujesz się lepiej.

5. Spróbuj szczotkowania na sucho.

Suche szczotkowanie stymuluje krążenie krwi i systemu limfatycznego. Taki masaż pomaga zredukować nadmiar wody i toksyn. Jednym z natychmiastowych skutków suchego szczotkowania jest gładsza skóra. Naszym celem jest pozbycie się toksyn i pomóc organizmowi w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu. Zwiększony przepływ krwi sprawi, że będzie ona znacznie gładsza. Użyj j szczotki z naturalnego włosia i zacznij od dołu do góry. Szczotkuj w kierunku serca, albo w górę ruchami okrężnymi. Bądź na tyle delikatna, aby nie uszkodzić skóry, ale naciskaj wystarczająco, aby poczuć, że szczotka wykonuje swoją pracę.

Pobierz 12 metod, aby pozbyć się cellulitu (7 dodatkowych, bardziej zaawansowanych metod, do tych powyżej).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: