Jak codzienne spacery mogą poprawić Twój nastrój

Jak codzienne spacery mogą poprawić Twój nastrój monikaannafit.com

Spacery są najprostszą, mało obciążającą formą ćwiczeń. Nie tylko są łatwe i darmowe, ale jest też z nich wiele korzyści zdrowotnych spacery.

Wszyscy wiemy, że chodzenie jest dobre dla naszego zdrowia, ale czy wiesz, że chodzenie przez zaledwie 30 minut każdego dnia może również znacznie poprawić Twoje zdrowie psychiczne, nastrój i życie?

Badania również pokazują, że wraz z wiekiem codzienne spacery mogą zmniejszyć pogorszenie funkcji mózgu i utratę pamięci.

Kiedy ćwiczysz, Twoje ciało uwalnia endorfiny.

Endorfiny w naturalny sposób poprawiają nastrój.

Dodatkową zaletą spacerów na zewnątrz jest to, że czerpiesz korzyści ze świeżego powietrza, promieni słonecznych i możesz docenić otoczenie.

Chodzenie ma niewielki wpływ na stawy i możesz wybrać się na spacer z przyjacielem lub rodziną i cieszyć się rozmową i spędzonym razem czasem, podczas gdy będziesz ćwiczyć! Spacer może być również dobry jeśli potrzebujesz czasu dla siebie, w ciszy i spokoju. Samodzielne spacery dają czas na spowolnienie myśli i odstresowanie.

Dzięki codziennym spacerom możesz nauczyć swoje dzieci wartości codziennych ćwiczeń. To świetny wybór dla wszystkich grup wiekowych. 

Czy to więc spacer z rodziną po kolacji, czy poranny spacer po kawie, przed pracą – zachęcam Cię do dodania spaceru do swojego schematu dnia. 

Sprawność fizyczna i zdrowy styl życia składają się z codziennych, zdrowych wyborów. 

Pozwól, że pomogę Ci nauczyć się dokonywać takich wyborów! W moim 30 minutowym czacie oferuje wskazówki i wsparcie, abyś mogła wybrać zdrowszy styl życia dla siebie i zaczęła cieszyć się lepszą formą. Zobacz więcej tutaj.

Jak codzienne spacery mogą poprawić Twój nastrój  monikaannafit.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: